Drukuj

Badanie w projekcie „Wieloaspektowa diagnoza sytuacji kobiet na rynku pracy” w ramach Sektorowego Programu Operacyjnego Rozwój Zasobów Ludzkich 1.6(b) w latach 2006-2007

Przedmiotem rozpoznania stosowania w firmach rozwiązań sprzyjających łączeniu pracy zawodowej z obowiązkami rodzinnymi były badania realizowane w projekcie „Wieloaspektowa diagnoza sytuacji kobiet na rynku pracy” w ramach Sektorowego Programu Operacyjnego Rozwój Zasobów Ludzkich 1.6(b) w latach 2006-2007. Badaniem objęto 1000 firm dobranych według kryterium wielkości zatrudnienia. Pracodawcy byli pytani m.in. o korzystanie z rozwiązań, które ułatwiają pracownikom łączenie pracy zawodowej z opieką nad dziećmi, o trudności funkcjonowania związane ze stosowaniem tych rozwiązań oraz z uprawnieniami dotyczącymi kobiet w ciąży i matek karmiących, a także o możliwość rozszerzenia stopnia korzystania z rozważanych rozwiązań.


Wyniki badań opublikowano w raporcie:

Kotowska I.E., Słotwińska-Rosłanowska E., Styrc M., Zadrożna A., Sytuacja kobiet powracających na rynek pracy po przerwie spowodowanej macierzyństwem i opieką nad dzieckiem, raport z badań zrealizowanych w ramach projektu „Wieloaspektowa diagnoza sytuacji kobiet na rynku pracy”, SPO RZL 1.6(b), Polskie Towarzystwo Polityki Społecznej, Warszawa 2007, dostęp: www.ptps.org.pl/data/pdf/raport_matki.doc.


Sprawdź swój work-life balance

Poleć znajomemu

logo_ue.jpg

Niniejsza strona internetowa jest wspierana w ramach Programu Unii Europejskiej "Prawa, Równość i Obywatelstwo", w projekcie pn. "Rodzina i praca – to się opłaca!". Wyłączną odpowiedzialność za treść niniejszej strony ponosi autor. Komisja Europejska nie odpowiada za skutki związane z użyciem informacji zawartych na stronie. Informacje zawarte na niniejszej stronie internetowej niekoniecznie odzwierciedlają stanowisko lub opinię Komisji Europejskiej.

logo-rip-stopka.jpg

Wykonanie Hostlab