Drukuj

Badanie pracodawców przez IPiSS przy organizacji konkursu „Lider zarządzania zasobami ludzkimi”

Instytut Pracy i Spraw Socjalnych jest pomysłodawcą i organizatorem konkursu „Lider zarządzania zasobami ludzkimi”. Celem tego konkursu jest propagowanie wiedzy i najlepszych doświadczeń praktycznych z zakresu zarządzania zasobami ludzkimi poprzez wyróżnianie organizacji, które odnoszą sukcesy w tej dziedzinie zarządzania.

Problematyka programów praca-życie w polskich przedsiębiorstwach pojawiła się w 2003 r. w badaniach przy organizacji IV konkursu „Lider zarządzania zasobami ludzkimi”2. Wtedy to ankieta oceniająca została poszerzona o problematykę równowagi praca zawodowa – życie prywatne pracowników organizacji, a  wprowadzenie tej tematyki organizatorzy konkursu uzasadniali „obserwowanym w świecie pracy intensyfikującym się konfliktem między obu tymi obszarami”. 


Wyniki badań są publikowane w raportach:

  • Zarządzanie zasobami ludzkimi – kreowanie nowoczesności, wydawca: IPiSS, dostęp: https://www.ipiss.com.pl/lider-zarzadzania-zasobami-ludzkimi/poprzednie-edycje. Dotychczas odbyło się 15 konkursów. 
  • Urbaniak B., Bohdziewicz P., Zarządzanie zasobami ludzkimi – kreowanie nowoczesności, raport z badań VII konkursu „Lider zarządzania zasobami ludzkimi”, Instytut Pracy i Spraw Socjalnych, Warszawa 2006.
  • Urbaniak B., Bohdziewicz P., 
  • Zarządzanie zasobami ludzkimi – kreowanie nowoczesności, raport z badań przeprowadzonych wśród firm biorących udział w IV konkursie „Lider zarządzania zasobami ludzkimi”, Instytut Pracy i Spraw Socjalnych, Warszawa 2003.


Sprawdź swój work-life balance

Poleć znajomemu

logo_ue.jpg

Niniejsza strona internetowa jest wspierana w ramach Programu Unii Europejskiej "Prawa, Równość i Obywatelstwo", w projekcie pn. "Rodzina i praca – to się opłaca!". Wyłączną odpowiedzialność za treść niniejszej strony ponosi autor. Komisja Europejska nie odpowiada za skutki związane z użyciem informacji zawartych na stronie. Informacje zawarte na niniejszej stronie internetowej niekoniecznie odzwierciedlają stanowisko lub opinię Komisji Europejskiej.

logo-rip-stopka.jpg

Wykonanie Hostlab