Drukuj

Badanie pracodawców i pracowników prowadzone przez Katedrę Pracy i Polityki Społecznej Uniwersytetu Łódzkiego (2006)

Problematyka programów WLB na poziomie firm była także przedmiotem badań prowadzonych przez Katedrę Pracy i Polityki Społecznej Uniwersytetu Łódzkiego pod kierunkiem prof. S. Borkowskiej. Badanie zostało przeprowadzone w maju 2006 r. wśród pracodawców oraz pracowników. Uczestniczyły w nim 182 podmioty gospodarcze z regionu łódzkiego. Badaniami objęto 516 pracowników, którzy jednocześnie pracują i studiują, a więc są szczególnie mocno narażeni na powstawanie problemów godzenia życia zawodowego z pozazawodowym. W badanej grupie były 403 kobiety (78,1%) i najwięcej z nich stanowiły osoby młode, do 25. roku życia (61,5%). 


Celem badań była ocena wpływu pracy na życie pozazawodowe pracowników oraz rozwoju programów praca-życie w firmach regionu łódzkiego.


Wyniki badań zostały opublikowane w:


Sprawdź swój work-life balance

Poleć znajomemu

logo_ue.jpg

Niniejsza strona internetowa jest wspierana w ramach Programu Unii Europejskiej "Prawa, Równość i Obywatelstwo", w projekcie pn. "Rodzina i praca – to się opłaca!". Wyłączną odpowiedzialność za treść niniejszej strony ponosi autor. Komisja Europejska nie odpowiada za skutki związane z użyciem informacji zawartych na stronie. Informacje zawarte na niniejszej stronie internetowej niekoniecznie odzwierciedlają stanowisko lub opinię Komisji Europejskiej.

logo-rip-stopka.jpg

Wykonanie Hostlab