Drukuj

Badania przeprowadzone na potrzeby 2 edycji konkursu „Firma równych szans” realizowanego w ramach projektu IW EQUAL Gender Index

Próbę odpowiedzi na pytanie, czy polscy pracodawcy oferują rozwiązania, które umożliwiają pracownikom harmonijne łączenie obowiązków zawodowych z rodzinnymi i jakie formy tych praktyk są najczęściej stosowane, podjęto także w ramach badań przeprowadzonych na potrzeby 2 edycji konkursu „Firma równych szans” realizowanego w ramach projektu IW EQUAL Gender Index. 


Narzędziem, za pomocą którego oceniano, czy dana firma realizuje politykę równych szans, był wskaźnik Gender Index – syntetyczna miara pozwalająca monitorować politykę równouprawnienia prowadzoną przez przedsiębiorstwo w obszarach takich, jak: rekrutacja, dostęp do awansów i szkoleń, wysokość płac kobiet i mężczyzn, ochrona przed zwolnieniami oraz przed molestowaniem i mobbingiem, a także w obszarze równowagi praca-rodzina. 


Wyniki badań dostępne są w publikacjach:

Sprawdź swój work-life balance

Poleć znajomemu

logo_ue.jpg

Niniejsza strona internetowa jest wspierana w ramach Programu Unii Europejskiej "Prawa, Równość i Obywatelstwo", w projekcie pn. "Rodzina i praca – to się opłaca!". Wyłączną odpowiedzialność za treść niniejszej strony ponosi autor. Komisja Europejska nie odpowiada za skutki związane z użyciem informacji zawartych na stronie. Informacje zawarte na niniejszej stronie internetowej niekoniecznie odzwierciedlają stanowisko lub opinię Komisji Europejskiej.

logo-rip-stopka.jpg

Wykonanie Hostlab